Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE SZAKK Purjesz Béla Infektológiai Klinikai és Oktatási Központ épületátadójára és névadó ünnepségére

2023. február 14.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ

Purjesz Béla Infektológiai Klinikai és Oktatási Központ épületátadójára és névadó ünnepségére.

Időpontja: 2023. február 16. (csütörtök) 14:00 óra

Helyszíne: Infektológiai Klinikai és Oktatási Központ

(6725 Szeged, Állomás utca 3.)

A mintegy 5 milliárd forintból, zöldmezős beruházásként létrehozott Purjesz Béla Infektológiai Klinikai és Oktatási Központ teljes mértékben megfelel a 21. századi izoláció és infekciókontroll követelményeknek. Az Állomás utca 3. szám alatt található intézmény célja, hogy új működési és ellátásszervezési modellt honosítson meg a betegellátásban.

Az esemény programja:

14:00 - 14:05 - Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektorának köszöntője az épület előtt

14:05 - 14:10 - Szalagátvágás, táblaavatás

14:15 - 14:20 - Dr. Takács Péter egészségügyi államtitkár beszéde az épületben

14:20 - 14:25 - Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárjának beszéde

14:25 - 14:30 - Prof. Dr. Lengyel Csaba, az SZTE SZAKK elnökének beszéde

14:30-15:00 - Vendégek körbevezetése - Dr. Letoha Annamária épületigazgató, Prof. Dr. Várkonyi Tamás intézetvezető, Prof. Dr. Babik Barna intézetvezető

Egyéni interjúkra a körbevezetés után lesz lehetőség. Kérjük, hogy egyéni interjú igényét 2023. február 15-én, szerdán 16:00 óráig írja meg a sajto@szte.hu email címre.

Az épületben betegellátás zajlik, maszk használata kötelező.