Sajtóarchívum

ünnepélyes átadására.

Időpontja: 2022. június 3. (péntek) 10:00 óra

Helyszíne: SZTE TTIK Bolyai Intézet, Bolyai Terem

(Szeged, Aradi vértanuk tere 1.)

Az Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Bolyai Intézetének Tanácsa az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2021-ben Dr. Stachó Lászlónak, a Szegedi Tudományegyetem TTIK Bolyai Intézet emeritus professzornak ítélte oda.

Prof. Dr. Stachó László tudományos érdeklődése és munkássága szerteágazó. Többek között, kutatói pályája elején, foglalkozott a Federer-féle görbületi mértékek kiterjesztésével, majd minimax tételekkel. Egész munkásságát átfogja a Banach sokaságok és kapcsolódó algebrai struktúrák vizsgálata.

Az ünnepélyes éremátadáson Prof. Dr. Stachó László „Holomorf izometriák végtelen dimenzióban címmel tart előadást.