Sajtóarchívum

2022. július 04.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Summer School on Image Processing (SSIP)

SZTE Informatikai Nyári Egyetem

nyitó rendezvényére.

Időpontja: 2022. július 7. (csütörtök) 14:00 óra

Helyszíne: SZTE TTIK Informatikai Intézet oktatási kabinete

(6720, Szeged, Tisza Lajos krt. 103, III. lépcsőház, második emelet I217 oktatási terem)

Az első Summer School on Image Processing-et (SSIP) 1993-ban rendezték a portugál Aveiro-ban, egy Tempus pályázat részeként. Később a Szegedi Tudományegyetem lett a rendezvénysorozat helyszíne. Az SZTE TTIK Informatikai Tanszék kiterjedt kapcsolatrendszerének köszönhetően új szint vitt a nyári iskola szervezésébe azzal, hogy a tanszék partnerei is otthont adnak a Summer School on Image Processing (SSIP) eseménynek. Az SSIP-t 30. alkalommal rendezik meg az SZTE-n. A 10 napig tartó nyári egyetemen 12 ország 25 diákja vesz részt, akik hasznos előadásokat hallgathatnak meg. Szó lesz többek között az orvosi képfeldolgozásról az oktatásban és a klinikai gyakorlatban, a kulturális örökségmentésről 3D technológiával, de hallhatnak a térbeli robotlátásról is. A nemzetközi diákcsapatok saját projekt feladatukon is dolgoznak, amelyet a szakmai zsűri értékel. A résztvevők a nyári iskola végén tesztet is írnak, amelyet az SZTE-n kredittel ismernek el.

A rendezvénnyel kapcsolatos bővebb információ az alábbi linkre kattintva elérhető: https://www.inf.u-szeged.hu/~ssip/2022/.

A nyári egyetem megnyitójára tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit!