Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Psychart24 művészeti maratonon készült képek kiállítás-megnyitójára

2022. július 20.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Psychart24 művészeti maratonon készült képek

kiállításmegnyitójára.

Időpontja: 2022. július 28. (csütörtök) 16:00 óra

Helyszíne: Fekete ház

(Szeged, Somogyi utca 13.)

A kiállítást megnyitja:

Prof. Dr. Kálmán János, az SZTE SZAKK

Pszichiátriai Klinika tanszékvezetője

A Psychart24 egy városokon átívelő szabad alkotást népszerűsítő program, egy 24 órán át tartó festészeti maraton. Három város egyeteme és klinikája vett részt ebben a megmozdulásban: Budapest, Debrecen, Szeged. A szegedi helyszín évek óta az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ.

A program motorja a Budapesti Art Brut Galéria, ahol pszichiátriai betegeknek biztosítanak alkotási lehetőséget. A rendezvény mindenki számára nyitott, aki szeretné kipróbálni a szabad alkotást. A nap folyamán ehhez minden eszköz biztosított, a résztvevők, a lelkesedésükkel, és kíváncsiságukkal járulnak hozzá a projekt sikeréhez. A kiállított képek ezen a festőmaratonon készültek, majd egy szakértő zsűri válogatta ki a helyszínenként közel 200 alkotás közül azt a 20-20 darabot, amelyet a vándorkiállítás utolsó állomásán, Szegeden láthat a közönség.

A kiállításmegnyitóra tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit!