Sajtóarchívum

A Szegedi Tudományegyetem

Mezőgazdasági Kara

tisztelettel meghívja Önt a

XIX. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciára.

A konferencia kezdő időpontja: 2022. április 28. (csütörtök) 10:00 óra

Helyszíne: az SZTE Mezőgazdasági Kar SÓFALVY előadóterme

(6800 Hódmezővásárhely, Andrássy út 15.)

A Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciát 2022-ben XIX. alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara, az Agrármodernizációs és Régiófejlesztési Alapítvány, a Szegedi Akadémiai Bizottság és a temesvári Bánát Agrár- és Állatorvostudományi Egyetem. Idén személyes részvéttel tarthatják meg a programot 2022. április 28-án, csütörtökön 10.00-től 16.30 óráig.

A 10:00 órai megnyitón köszöntő beszédet mond:

Prof. Dr. Kónya Zoltán, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese,

Dr. Tabita Cornelia Adamov, a temesvári Bánát Agrár- és Állatorvostudományi Egyetem, Menedzsment és Vidéki Turizmus Kar kutatásért felelős dékánhelyettese,

Dr. Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely Megyei Jogú város polgármestere,

Dr. Monostori Tamás, az SZTE MGK főiskolai tanára, az MTA SZTB Mezőgazdasági Szakbizottságának elnöke,

Dr. habil. Komarek Levente, az SZTE Mezőgazdasági Kar oktatási dékánhelyettese.

A köszöntők után a plenáris előadásokkal folytatódik a program, 13.00 órától poszter szekció, 14.00 órától szekcióprogramokkal várják az érdeklődőket.

Az angol nyelvű, nemzetközi konferencia fő témái az élelmiszertermelés- és feldolgozás, a környezetvédelem, a fenntartható gazdálkodás, az agrárközgazdaság, a vidékfejlesztés és a falusi turizmus lesznek. Idén több mint száz hazai és külföldi előadó csatlakozott a programhoz, többek között Romániából, Szlovákiából és Ukrajnából.

A konferencia célja, hogy a hazai és külföldi szakemberek számára fórumot biztosítson a mezőgazdaság aktuális kérdéseinek megválaszolására.

A XIX. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciával az SZTE Mezőgazdasági Kara a Centenáriumi Tanév programjához is kapcsolódik, amellyel az egyetemalapítás 440. és a kolozsvári magyar tudományegyetem szegedi befogadásának 100. évfordulóját is ünnepeli a Szegedi Tudományegyetem.

A részletes program az SZTE Mezőgazdasági Kar honlapján érhető el:

Csatolva is küldjük sajtómeghívónkat és a részletes programot.

A konferenciára tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit!