Sajtóarchívum

2022. április 04.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt

Barbara Oakley sajtónyilvános előadására.

Időpont: 2022. április 6. (szerda) 10:00 óra

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal, Díszterem (Szeged, Dugonics tér 13.)

Oakley professzor kurzusa, a Learning How to Learn tanfolyam, amely 3 milliónál több tanulót vonzott a világ minden tájáról, a legnépszerűbb tanulásmódszertani tananyag. Az online kurzust milliós példányszámban eladott, tudománynépszerűsítő könyvek egészítik ki, hozzájárulva Barbara Oakley nemzetközi elismertségéhez.

Barbara Oakley angol nyelvű szegedi előadása és workshopjai a tanulásmódszertanon túl kitérnek az oktatásmódszertan vívmányaira, a csoportmunka és a kollaboratív tanulás gyakorlati kérdéseire, valamint a hatékony online oktatási anyagok készítésére.

A sajtónyilvános program, a EUGLOH Staff Week plenáris előadása, amelyen öt egyetem (a francia Paris-Saclay Egyetem, a svéd Lundi Egyetem, a portugál Portói Egyetem, a müncheni Ludwig Maximilian Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem szövetsége) képviselői vesznek részt. A EUGLOH 2019. óta működik az európai felsőoktatás kiválósága érdekében.

Barbara Oakleyval egyéni interjú az előadás előtt, 9:00 órától készíthető. Interjúigényüket kérjük, legkésőbb 2022. április 5-én délig, a sajto@szte.hu email címen jelezzék. Az interjúhoz tolmácsot biztosítunk.

Egyéni interjú továbbá 2022. április 7-én, csütörtökön is kérhető Barbara Oakleytól, előre egyeztetett időpontban.

Az angol nyelvű előadást az Egyetem YouTube csatornáján közvetítjük: https://www.youtube.com/watch?v=d0WFUd-fU6o