Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - XI. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajz versenyre és kísérő programjaira

2022. március 30.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar

tisztelettel meghívja Önt a

XI. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyre és kísérő programjaira.

Az ünnepélyes megnyitó időpontja: 2022. április. 1. (péntek) 13:30 óra

Helyszín: SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Földrajzi, Földtudományi Intézet (Szeged, Egyetem u. 2.)

A sajtónyilvános megnyitón 13:30 órai kezdettel Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja, Prof. Dr. Gellén Klára, az SZTE oktatási rektorhelyettese, valamint Prof. Dr. Horváth Dezső, a SZTE TTIK dékánja köszönti a versenyzőket és a felkészítő tanárokat. A megnyitón egy néhány perces kisfilmben Jakucs László mesél az általa felfedezett Béke-barlang névadásának körülményeiről.

A megnyitón részt vesz Dr. Pál-Molnár Elemér, az SZTE TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet vezetője és Dr. Sipos György, az SZTE TTIK Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszék vezetője.

A versenyre idén három ország (Románia, Ukrajna és Magyarország) 66 magyar tanítási nyelvű középiskolájának 166 csapata nevezett. Közülük 42 csapat, 84 tanulója jutott be a XI. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny jelenléti középdöntőjébe. A döntőbe a legjobb 8 csapat jut tovább. A versenyprogram időpontja 2022. április 1. és 2.

A verseny eredményhirdetésére 2022. április 2-án 15:30-kor kerül sor.

A rendezvényt a Nemzeti Tehetségprogram, a Miniszterelnökség és a Szegedi Tudományegyetem támogatja. Kapcsolódik a Magyar Földrajzi Társaság és az UNESCO GeoNight programjaihoz.