Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Belvedere Mentorprogram – Történész Műhely szakmai párbeszéd program-sorozatra

2022. március 23.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Belvedere Mentorprogram – Történész Műhely szakmai párbeszéd program-sorozatra

Időpontja: 2022. március 25. (péntek) 13:30 órától

Helyszín: MTA Szegedi Akadémiai Bizottság székház (Szeged, Somogyi u. 7.)

A 2022. március 25-27. közötti program-sorozatot megnyitja:

Prof. Dr. Zakar Péter történész, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese,

Dr. Jancsák Csaba tanszékvezető docens (SZTE JGYPK),

Dr. Szegfű László nyugalmazott főiskolai tanár (SZTE JGYPK).

A Szegedi Tudományegyetem oktató-kutató szakemberei által szerkesztett Belvedere Meridionale történelem- és társadalomtudományi folyóirat 1989-es megszületésétől céljának tekinti a fiatal kollégák támogatását, a tudományos életben való elindulás segítését. Örömmel fogadja és gondozza a doktoranduszok és a graduális képzésben résztvevő tehetséges hallgatók publikációit. Az eltelt több mint harminc évben számos szakmai rendezvénnyel fejezte ki elkötelezettségét a tehetséggondozás ügye iránt.

Ebbe a sorba illeszkedik a Belvedere Meridionale Mentorprogram, Történész Műhely elnevezésű szakmai eseménye. A tematikus műhelybeszélgetésekből, szakmai szemináriumokból, aktuális témákról szóló kerekasztal-vitákból álló rendezvény-sorozat legfőbb célja, hogy az utánpótlás nevelés hatékony tere legyen, segítse a generációk közötti szakmai párbeszédet és értékátadást, „egymás mellé ültesse” a történettudománnyal foglalkozó ifjú kutatókat és kutatóhelyeket, intézményeket, publikációs fórumokat.

A bentlakásos, táborszerű esemény a magyarországi történész és társadalomtudományi doktori iskolákból 40 fő hallgató és 21 vendégelőadó részvételével valósul meg.