Sajtóarchívum

2022. február 25.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

SZTE GTK, Konferencia Európa Jövőjéről című programjának sajtónyilvános eseményére

Időpont: 2022. március 2. (szerda) 14:00 óra

Helyszín: SZTE Gazdaságtudományi Kar, Aula (6722 Szeged, Kálvária sugárút 1.)

A programsorozatot az Európai Unió hívta éltre annak érdekében, hogy lehetőséget teremtsen az európai uniós polgárok számára a döntéshozatali folyamatokba való bevonásra. Közben pedig arra sarkallja őket, hogy közös javaslatokkal álljanak elő az őket érintő fontos kérdésekben. A programnak 2022. március 2-án a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Aulája ad otthont.

A megnyitóval egybekötött sajtónyilvános eseményen részt vesz:

Dr. Bajmócy Zoltán, az SZTE GTK tudományos dékánhelyettese;

Ságvári Bence, az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Tudományos főmunkatársa.

Az előadás az Európai Unió történetében megjelenő, törékeny és sebezhető demokrácia megóvása érdekében jön létre. A párbeszédet a választási bizonytalanság és a digitális technológiák megoldására való törekvés késztette. A digitális technológiákban rejlő hatalmas kihívást és lehetőséget azok szabályozása és térnyerése jelenti. Milyen módon használható fel a digitális demokrácia az aktív állampolgárság elősegítésben? A válasz megfogalmazásában a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének és a DemNet Alapítványnak az együttműködésével kapcsolódik be.

Az előadás minden érdeklődő számára elérhető, az azt követő 90 perces workshopra az SZTE GTK hallgatói jelentkezhetnek.