Sajtóarchívum

2022. február 23.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

SZTE SZAKK új esetkocsi átadásával egybekötött sajtótájékoztatóra

Időpont: 2022. február 24. (csütörtök) 14:00 óra

Helyszín: SZTE Rektori Hivatal épülete előtt (Szeged, Dugonics tér 13.)

Egy esetkocsival bővül a Szegedi Tudományegyetem gépjármű flottája. A nettó 45 millió forint értékű gépkocsi a betegek ellátását és szállítását teszi gördülékenyebbé. A jármű, amelyet 2022. február 24-én adnak át, a Szegedi Tudományegyetem klinikai épületei között végzi majd a betegek szállítását.

Az esetkocsi átadásával egybekötött sajtótájékoztatón részt vesz és beszédet mond:

Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja;

Prof. Dr. Lengyel Csaba, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ eddig, szokványos körülmények között – az igények alapján – egy-egy eset- és mentőgépkocsit, valamint munkanapokon 07:00 és 19:00 óra között további két betegszállító járművet üzemeltetett. Ez a munkarend lehetővé tette az ütemezett karbantartást, illetve műszaki probléma, vagy a szállítási igények felhalmozódása esetén az ötödik gépkocsi azonnali bevetését. Korábban egy-egy hónapban 1400 és 1900 esetben kellett betegszállító- vagy mentőgépkocsit igénybe venni. A koronavírus-járvány azonban a betegszállító szolgálatra nehezedő terheket jelentősen megnövelte. Ez indokolta az új esetkocsi beszerzését.

A beruházás részleteiről az SZTE kancellárja és az SZTE SZAKK elnöke 2022. február 24-én, csütörtökön 14:00 órától ad részletes tájékoztatást a sajtó munkatársai számára.