Sajtóarchívum

tisztelettel meghívja Önt

Start Díjátadó Ünnepségére.

Időpont: 2021. november 25. (csütörtök) 13:00 órától

Helyszín: SZTE Junior Akadémia épülete (Szeged, Kossuth Lajos sgt. 35. , T6-os terem)

Bár a járványhelyzetre való tekintettel idén nincs lehetőségünk az összes díjazottat meghívni, de a rendezvényen részt vesz a 12 egyetemi kar legjobb pontszámot elérő Start ösztöndíjasa, akik kiemelt, 100 ezer forintos egyszeri juttatásban részesülnek. A díjátadón egyúttal megnyitják a következő tanév Start ösztöndíj pályázati időszakát.

A rendezvényen a hallgatók oklevélben részesülnek, beszédet mond Prof. Dr. Badó Attila, az SZTE Junior Akadémia elnöke.

A START ösztöndíjat már 2018 óta minden tanévben megkapják azok a kiemelkedő teljesítményű hallgatók, akik első helyen jelölték meg az Szegedi Tudományegyetemet a felvételi eljárás során, majd felvételt is nyertek az egyetem valamely alap- vagy mesterszakára.

Idén háromszor többen, mintegy 600-an részesülhetnek START ösztöndíjban, ezzel az egyetem összesen 30 millió forinttal támogatja új hallgatóit. A nyertes pályázók az elért pontszámuktól függően 40-100 ezer forint közötti ösztöndíjat kapnak ebben a tanévben.

Az eseményen interjú is készíthető a díjazott hallgatókkal, illetve Prof. Dr. Badó Attilával.

START ÖSZTÖNDÍJ SZÁMOKBAN:

Összes érvényes pályázat: 1300

Összes nyertes: 585 fő (tavaly:192 fő)

Start Alap Ösztöndíj összesen: 526 fő (ebből 12 fő kiemelt ösztöndíjat kap)

Start Mester Ösztöndíj: 59 fő

Kérdés esetén kérem, keressék bizalommal Borbola Lillát, az SZTE Junior Akadémia kommunikációs munkatársát a +3630/728-0409-es számon!