Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Országos gazdászverseny, juhásztalálkozó és konferencia a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán

2019. május 06.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar tisztelettel meghívja Önt szakmai rendezvényeire: XVII. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferencia; Agrárfelsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenyének hódmezővásárhelyi fordulója; XXXV. Szent György Napi Juhásztalálkozó 2019. május. 8. és 11. között. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar és Hódmezővásárhely, 47-es számú főút

Három jelentős szakmai eseményt rendeznek meg május 8. és 11. között Hódmezővásárhelyen a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar szervezésében. A rendezvénysorozatot a nemzetközi Wellmann konferencia nyitja, ezt követi az országos gazdászverseny vásárhelyi fordulója, majd a Szent György Napi Juhásztalálkozó.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 2019. május 8-án 10 órától rendezi meg a XVII. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciát. A megnyitót plenáris ülés és poszter bemutató követi, majd szekcióelőadásokat rendeznek. A konferenciát bonsai kiállítással zárják.

Az SZTE MGK a Kaposvári Egyetem Agrár- és Környezettudományi Karral, valamint a Hód-Mezőgazda Zrt.-vel közösen rendezi meg az Agrárfelsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenyének hódmezővásárhelyi fordulóját 2019. május 10-én, pénteken 9 órától. A megnyitót követően délelőtt a versenyzők az elméleti feladatokat oldják meg, délután pedig gyakorlati feladatokat kapnak a kiállítási területen. Az eredményhirdetést 16 óra 30 perctől tartják a Takács Ferenc Képző Központban.

Hagyományosan idén is megrendezi az SZTE Mezőgazdasági Kar a XXXV. Szent György Napi Juhásztalálkozót 2019. május 11-én, szombaton. A juh-és kecsketermékekből készült ételek főzőversenye reggel 7 órakor kezdődik, 9 órától gyermekprogramokkal, rajzversennyel várják a legkisebbeket. A főszínpadon 10 órától folklór műsort, 10 óra 30 perctől ünnepélyes megnyitót tartanak. 11 órakor kezdődik a juh kezelési és körmözési bemutató, 12 órától juh nyírás. A programokat 15 és 17 óra között folklór műsor zárja.

A részletes programot is tartalmazó meghívókat csatolva küldjük. További információ kérhető Komarek Leventétől az SZTE MGK oktatási és közkapcsolati dékánhelyettesétől a +36-62-532-990-es számon vagy a komarek@mgk.u-szeged.hu címen.

A rendezvényekre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.