Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - WATER@RISK projekt magyarországi zárókonferenciájára

2019. szeptember 18.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a WATER@RISK projekt magyarországi zárókonferenciájára 2019. szeptember 20-án, pénteken 10 órai kezdettel. Helyszín: SZTE TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet Szeged, Egyetem u. 2-6., I. emelet, Földtudományi nagyelőadó terem.

A vízgazdálkodást és a szélsőséges időjárási helyzetekből eredő kockázatok mérséklését támogató aszály és belvíz monitoring megoldások fejlesztése (WATER@RISK) elnevezésű projekt része az Interreg–IPA Magyarország–Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Programnak.

A projekt magyar és szerbiai szakértők, kutatók és mérnökök összefogásával a szélsőséges időjárási viszonyok negatív hatásainak mérséklését célozta, mely a Szegedi Tudományegyetem, az Újvidéki Egyetem Természettudományi és Mezőgazdasági Kara, valamint az Alsó-Tisza vidéki Vízügyi Igazgatóság és a Vajdasági Vode Vojvodine vízügyi közvállalat együttműködésében valósult meg. A projekt főösszege 852 085 EUR, melyből az EU hozzájárulás 724 272,25 EUR.

Háttér információ: a projekt holnapján vagy közösségi oldalán.

Ez a rendezvény az Interreg–IPA Magyarország–Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Program által ünnepelt Európai Együttműködés Napja rendezvénysorozat kereteiben valósul meg. Részletes programkínálat a Program honlapján található azokról az eseményekről, amelyek részei a rendezvénysorozatnak.