Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Külföldi hallgatók köszöntő ünnepsége a Szegedi Tudományegyetemen

2019. augusztus 28.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a külföldi hallgatók köszöntő ünnepségére 2019. augusztus 30-án, pénteken 9 óra 30 percre. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ, kongresszusi terem (Szeged, Ady tér 10.)

Több mint 1150 új külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen a 2019/2020-as tanév első szemeszterében, köztük Stipendium Hungaricum ösztöndíjasok, ERASMUS programmal érkezők, valamint fizetős képzésen és egyéb részképzésen részt vevő fiatalok. A külföldi hallgatókat köszöntő orientációs rendezvényen a diákok megismerkednek mentoraikkal, informálódnak a hallgatói szolgáltatásokról és tájékoztatást kapnak az idegrendészeti ügyekkel kapcsolatban is. A rendezvényen megjelennek az SZTE szolgáltató egységei – többek között – az SZTE Alma Mater, az SZTE Karrier Iroda, az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet, az SZTE Konfuciusz Intézet, a Frankofón Egyetemi Központ, az American Corner, az Életvezetési Tanácsadó Központ és az SZTE Klebelsberg Könyvtár. Az ünnepségen Dr. habil Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese adja át az SZTE Start ösztöndíjakat.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.