Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Magyar szakos kínai hallgatók évzáró ünnepsége a Szegedi Tudományegyetemen

2019. június 17.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a magyar szakos kínai hallgatók évzáró ünnepségére 2019. június 19-én, szerdán 11 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem központi épület földszint 5-ös terem (6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

A Shanghai International Studies University (Sanghaj Nemzetközi Tanulmányok Egyetem) SZTE-n tanuló magyar szakos hallgatóinak évzáró ünnepségén Prof. Dr. Gyenge Zoltán, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar dékánja üdvözli a nyolc végzős kínai hallgatót, majd Dr. Árvay Anett, az SZTE BTK Hungarológia Tanszék oktatója tart rövid értékelést a 2018/2019-es tanévről. A hallgatókat Mohr Richárd és dr. Wang Lei, az SZTE Konfuciusz Intézet igazgatói is köszöntik, végül a kínai diákok rövid, magyar nyelvű élménybeszámolót tartanak a tanévről, magyarországi és szegedi élményeikről.