Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Együttműködési megállapodást köt a Szegedi Tudományegyetem a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központtal

2019. június 07.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ és a Szegedi Tudományegyetem közötti együttműködési megállapodás aláírására 2019. június 12-én, szerdán 12 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem központi épület földszint 5-ös terem (6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

Oktatási és kutatási együttműködési megállapodást köt az agrár-, víz- és környezetgazdálkodás, az állattenyésztés, a zöldség-, gyümölcs-, és szőlőtermesztés, valamint az élelmiszertudományi kutatások területén a Szegedi Tudományegyetem és a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK). Az együttműködés értelmében a NAIK részt vesz a szegedi egyetemi hallgatók elméleti és gyakorlati képzésében, és lehetőséget teremt közös tudományos diákköri munkák, diploma- és szakdolgozatokat, valamint doktori munkák készítésére. Emellett a Központ bevonja a Szegedi Tudományegyetem munkatársait egyes kutatási, szakmai tevékenységébe, így például a fajtaértékelés, a fajtafenntartás és a technológiafejlesztés területén végzett munkába.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.