Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Patrik Scheinin, a Helsinki Egyetem professzorának előadása az SZTE-n

2019. április 10.

Az SZTE BTK Neveléstudomány Intézete, Neveléstudományi Doktori Iskolája és az MTA-SZTE Képességkutató Kutatócsoport idén 17. alkalommal rendezi meg a Pedagógiai Értékelési Konferenciát 2019. április 11-13. között a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központban (6722 Szeged, Ady tér 10.). A konferencia egyik meghívott előadójaként Patrik Scheinin, a Helsinki Egyetem professzora a finn érettségi reformjáról tart angol nyelvű előadást „Reforming the Matriculation Examination in Finland: Problems, Prospects and Conclusions for Europe” [Az érettségi reformja Finnországban: problémái, kilátások és következtetések Európa számára] címmel 2019. április 11-én 10.00-11.30 között a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ 1. emeleti Nagyelőadójában.

Az előadó áttekinti, milyen kihívásokat jelent az érettségi vizsgarendszer számára a vizsgázók és a vizsgatárgyak számának gyors változása, az érettségi digitalizálása, illetve felsőoktatási felvételi szerepe. A téma és az előadó megközelítése izgalmas analógiákat, megfontolásokat, új nézőpontokat kínál a magyar oktatási rendszerrel foglalkozóknak. Ezért a konferenciának ez az előadása a szakmai közönség számára nyitott, a sajtó számára nyilvános.