Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Jakucs földrajzverseny középdöntőre és döntőre

2019. április 09.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar tisztelettel meghívja Önt a VIII. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyre és kísérő programjaira 2019. április 12-én, pénteken 13:30 órai kezdettel. Helyszín: SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Földrajzi, Földtudományi Intézet (Szeged, Egyetem u. 2.).

esza_felso

Öt ország (Románia, Szerbia, Szlovákia, Ukrajna és Magyarország) 71 magyar tanítási nyelvű középiskolájának 131 csapatából kerültek be a legjobbak a VII. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny középdöntőjébe és döntőjébe. A vetélkedő témája: a trópusi karsztok világa, melyet Kubában az SZTE egykori tanszékvezető professzora, Jakucs László is tanulmányozott.

A VIII. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyt a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Természettudományi és Informatikai Kar (TTIK) Földrajzi és Földtudományi Intézete, valamint a Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék szervezi, együttműködve az intézmény geográfus és földrajz tanár szakos hallgatóival. Idén összesen 262 középiskolai tanuló jelentkezett a vetélkedőre. Az írásbeli fordulót követő, 2019. április 12-én délutántól megrendezendő szegedi középdöntőben 4 ország 21 iskolájának 30 csapata, vagyis 60 diák méri össze tudását. A legjobb 8 csapat jut be a 2019. április 13-i laboratóriumi, térképészeti számítási és szóbeli feladatokat is tartalmazó döntőbe.

A 2019. április 12-én (péntek) 13:30 és 19:45 óra, valamint az április 13-án (szombat) 14:30 és 16:00 óra között tartandó sajtónyilvános program részleteit a csatolt SZTE Meghívó tartalmazza.

A VIII. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyre várjuk a médiumok munkatársait.