Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Együttműködési megállapodást köt a nukleáris hulladék kezelésének területén a Szegedi Tudományegyetem

2019. április 04.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a párizsi Ecole Politechnique egyetem, a kaliforniai székhelyű TAE vállalat és a Szegedi Tudományegyetem közötti együttműködési megállapodás sajtónyilvános aláírására és az azt követő sajtótájékoztatóra 2019. április 5-én, pénteken 17 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem központi épület rektori tárgyaló (6720 Szeged, Dugonics tér 13., 2. emelet)

A nukleáris hulladék kezelésében problémát jelentő, a néhány száz évnél hosszabb felezési idejű anyagok tárolásában megoldást jelentő P&T (partitioning and transmutation) projektbe kezd a Szegedi Tudományegyetem, a kaliforniai székhelyű TAE vállalat és a párizsi Ecole Politechnique egyetem.

Az erről szóló megállapodást április 5-én írják alá a Szegedi Tudományegyetem Dugonics téri épületében.

A rendezvényen részt vesznek:

• Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora
  • Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem prorektora

Online bejelentkezés formájában:

• Palkovics László innovációs és technológiai miniszter
  • TAE vállalat képviselői (USA, Kalifornia)
  • Ecole Politechnique egyetem képviselői (Franciaország, Párizs)

Tájékoztatjuk a sajtó képviselőit, hogy az együttműködési megállapodás aláírása angol nyelvű. Ezt követően a rektori szobában magyar nyelvű tájékoztatót tart és külön interjút ad Prof. Dr. Rovó László a Szegedi Tudományegyetem rektora és Prof. Dr. Szabó Gábor a Szegedi Tudományegyetem prorektora.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.