Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - ÚNKP ösztöndíj átadó

2018. december 14.
A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az Új Nemzeti Kiválósági Program oklevél átadó ünnepségre 2018. december 18. kedd, 10 órai kezdettel.
Helyszín: SZTE központi épület, díszterem (Szeged, Dugonics tér 13., emelet)

Az Új Nemzeti Kiválóság Program Magyarország Kormánya által a nemzeti felsőoktatási kiválóság támogatására alapított ösztöndíjprogram. A program célja, hogy segítse a hazai kutatói és alkotóművészi utánpótlást, a tudományos és művészeti pályán való elindulást, majd pályán tartást, a nemzetközi szinten is kiváló, tapasztalt kutatók és alkotók munkáját. Ösztönzi a kiváló teljesítményt nyújtó kutatást és alkotó tevékenységet az – alapképzésben, mesterképzésben vagy doktori képzésben részt vevő – hallgatók, doktorjelöltek, illetve fiatal oktatók, kutatók támogatásával. Mindez közvetve erősíti a felsőoktatási alapkutatásokat, példaértékű mintát biztosít a kiválóság elismerésére, elősegíti, hogy a magyar intézményekben felhalmozódott szakmai ismeretek, eredmények hozzáférhetővé és felhasználhatóvá váljanak a tudományos, művészi közösség számára.

Köszöntőt mond:

Dr. habil. Gellén Klára, az SZTE oktatási rektorhelyettese

Az Új Nemzeti Kiválóság Program okleveleket átadja:

Dr. habil. Gellén Klára, az SZTE oktatási rektorhelyettese,

Prof. Dr. Toldi József, az SZTE Egyetemi Doktori tanács elnöke,

Prof. Dr. Badó Attila, az SZTE tehetséggondozásért felelős rektori megbízottja, az SZTE Tehetségpont vezetője