Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szegedi Tudományegyetem Napja

2018. november 07.
A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából rendezett Ünnepi Szenátusülésre 2018. november 10-én, szombaton, 11 órai kezdettel.
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Központi Épület 2. emeleti díszterem (Szeged, Dugonics tér 13.)

November 11-e többszörös ünnep a Szegedi Tudományegyetemen. 1872. november 11-én kezdődött meg a tanítás az intézmény jogelődjének tekintett kolozsvári egyetemen, 1940. november 11-e a Szegeden újonnan alapított Horthy Miklós Tudományegyetem tanévnyitójának napja. 2002-ben pedig november 11-ei dátummal jött létre az integrált Szegedi Tudományegyetem. A jeles eseményekre emlékezve minden év november 11. napjához legközelebbi szombaton ünnepli az intézmény a Szegedi Tudományegyetem Napját.

Hagyományosan az Egyetem Napján adják át az SZTE-s kitüntető címeket és díjakat. Az Ünnepi Szenátusülésen a Senator Honoris Causa és a Doctor Honoris Causa kitüntető címek mellett átadják a Pro Universitate-, a Klebelsberg Kunó-, valamint a Pro Laudanda Promotione-díjakat és a címzetes egyetemi docens címet.