Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Kárpát-medencei együttműködések erősítése a társadalomi innováció kutatás területén

2017. október 10.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az Intelligens, fenntartható és inkluzív társadalom fejlesztésének aspektusai: társadalmi, technológiai, innovációs hálózatok a foglalkoztatásban és a digitális gazdaságban című projekt nyitórendezvényére 2017. október 12-én, csütörtökön 10 órára. Helyszín: MTA Szegedi Akadémiai Bizottság székháza (6720 Szeged, Somogyi u. 7.)

A Szegedi Tudományegyetem 1,493 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást kapott arra, hogy az általa vezetett négytagú konzorcium kialakítson és működtessen egy sikeres, nemzetközi beágyazódással bíró, interdiszciplináris kutatói hálózatot a fenntartható és inkluzív társadalomfejlesztés területén. A Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló projektben a társadalom- és gazdaságtudományi területek kapnak lehetőséget hálózati szervezettségük és aktivitásuk fokozására. A program nagy hangsúlyt fektet a Kárpát-medencei és európai hálózati együttműködések erősítésére. Ennek részeként, a tudományos kapacitások bővítésével és fenntartható fejlesztésével új együttműködéseket tudnak kialakítani az intézmények az egyre nagyobb jelentőséggel ACULATI_ELEMinfoblokk_kedv_final_CMYK__ESZAbíró kutatás-fejlesztési színtéren.

A nyitórendezvény meghívója itt, a projektet bemutató sajtóközlemény itt letölthető.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.