Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Nemzetközi konferencia a Gazdaságtudományi Karon

2017. szeptember 06.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar tisztelettel meghívja Önt a Kihívások és innovációk a statisztikaoktatásban nemzetközi konferenciára 2017. szeptember 7-én, csütörtökön 9 óra 30 percre. Helyszín: József Attila Tanulmányi és Információs Központ 1. emelet, nagyelőadó (6722 Szeged, Ady tér 10.)

A társadalmi, gazdasági jelenségek megértéséhez, az adatok közötti összefüggések helyes értelmezéséhez komplex megközelítés szükséges, amelyhez ugyan számos adat, adatbázis, vizualizációs eszköz érhető el, ugyanakkor ezek helytelen használata hibás értelmezésekhez, rossz döntésekhez vezethet. A ProCivicStat hat európai egyetem stratégiai együttműködése az Európai Unió Erasmus+ programjának keretén belül, melynek célja a középiskolai és egyetemi statisztikaoktatáshoz olyan oktatási anyagok fejlesztése, melyek hozzájárulnak a társadalmi, gazdasági problémák megértéséhez.

A konferencia célja egyrészt a ProCivicStat együttműködés keretében zajló fejlesztések és azok eredményeinek bemutatása, másrészt a résztvevők statisztikaoktatáshoz kötődő tapasztalatcseréje, gondolatainak, problémáinak, gyakorlati megoldásainak bemutatása, megismerése. A konferencia nyelve angol és magyar.

Témakörök:

• Valós adatok használata a tantermekben
  • IT és statisztika: szoftverek, adatbázisok használata
  • Vizualizáció: problémák, trendek, megoldások
  • Társadalmi és gazdasági jelenségek vizsgálata a tantermekben statisztikusok és nem statisztikusok számára
  • A kritikus gondolkodás és érvelés fejlesztése, a statisztika helytelen használatának felismerése
  • Innovatív oktatási és tanulási módszerek

A konferenciát megnyitja:

Prof. Dr. Karsai Krisztina az SZTE oktatási rektorhelyettese és

Prof. Joachim Engel, a ProCivicStat szakmai vezetője és az IASE (International Association for Statistics Education) megválasztott elnöke

Plenáris előadó: Jim Ridgway, a Durham University emeritus professzora

A sajtó kérdéseire 9 óra 30 perctől Dr. Kovács Péter, a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar dékánja, a konferencia szervezője válaszol a helyszínen.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.