Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Ösztöndíjátadó ünnepség a Gazdaságtudományi Karon

2017. szeptember 14.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar tisztelettel meghívja Önt ösztöndíjátadó ünnepségére 2017. szeptember 15-én, pénteken 15 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Aula ( 6722 Szeged, Kálvária sugárút 1.)

A Gazdaságtudományi Kar ösztöndíjrendszere 2012 óta támogatja a leendő közgazdászokat. A vállalatok, és vállalkozások részvételével működő rendszer a hallgatók számára részben vagy teljes mértékben mentességet biztosít az önköltség megfizetése alól. A legjobb eredményeket elérő szegedi közgazdász hallgatók öt éve kapnak anyagi és szakmai támogatást a GTK által kezdeményezett és menedzselt programon keresztül. A kari és vállalati ösztöndíjaknak köszönhetően a kiemelkedő tanulmányi teljesítményt felmutató hallgatók akár tanulmányaik teljes ideje alatt élvezhetik a támogatást. A vállalati ösztöndíjak különösen értékesek, hiszen tapasztalatszerzési lehetőséget biztosítanak a hallgatóknak már a tanulmányaik alatt: többek között tréningeken, vállalati programokon vehetnek részt a szerencsés nyertesek. A támogatók pedig későbbi munkavállalóként tekinthetnek a mentorált hallgatóra, akinek szakmai fejlődését már tanulmányai során nyomon követhetik. Az évente kétszer megrendezett ünnepségen az egyetem és a vállaltok képviselői adják át elismerő oklevelüket a legjobb szegedi közgazdászhallgatóknak. 2017 szeptemberében 139 hallgató kap támogatást tanulmányaihoz, közülük öten az angol nyelvű alapképzés diákjai.

Az ünnepségen részt vesz:

• Dr. Badó Attila, az SZTE Tehetségpont elnöke
  • Dr. Kovács Péter, az SZTE GTK dékánja
  • Sharon McAleese, Zoller Ágnes és Bense Krisztina, az ExxonMobil képviselői,
  • Kiss Emőke, a ForArea Kft. ügyvezetője,
  • Péter Rita, a GTK korábbi ösztöndíjasainak képviselője,
  • Dr. Farkas László, az Ökonómia Közhasznú Alapítvány elnöke,
  • Kóti Zoltán, a Lapcom Kiadó Zrt. igazgatója,
  • Kosztyu Árpád és Mágoriné Valkó Erika a ContiTech Fluid Automotive Hungária Kft. képviselői,
  • Knezevics Viktor, a BP képviselője,
  • Krémer Csaba, a PC Trade Systems Kft. operatív vezetője,
  • Fajszi Ádám, a Plazmaszolgálat Kft. centrumvezetője,
  • Bolgár Zsolt, az Universitas-Szeged Nonprofit Kft. ügyvezetője,
  • Prónay Bence, a Proko Travel Kft. marketing menedzsere,
  • és a DAKK Zrt. képviselője.

Az ünnepség nyelve magyar és angol. Kérjük, amennyiben a BP képviselőjével szeretnének interjút készíteni, azt legkésőbb 24 órával a rendezvény előtt elérhetőségeinken jelezzék.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.