Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Doktoravatás a Szegedi Tudományegyetemen

2017. június 28.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt doktori oklevélátadó ünnepségére 2017. június 30-án, pénteken 11 órától. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi terem (Szeged, Ady tér 10.)

Száztizennyolc doktort avatnak a Szegedi Tudományegyetem hagyományos doktori oklevélátadó ünnepségen. Százan PhD-fokozatukat, tizennyolcan habilitált doktori címüket vehetik át. A legtöbben, összesen negyvenhárom hallgató a Természettudományi és Informatikai Karon teljesítette a PhD-fokozat megszerzéséhez szükséges követelményeket. Az Állam- és Jogtudományi Karról kilenc, az Általános Orvostudományi Karról huszonnyolc, a Bölcsészettudományi Karról tizenegy, a Gazdaságtudományi Karról egy, a Gyógyszerésztudományi Karról nyolc hallgató szerzett PhD-fokozatot.

A Szegedi Tudományegyetem doktori iskolái a bölcsészet-, a társadalom-, az orvos- és gyógyszerész-, valamint a természet-, és műszaki tudományok területén biztosítanak lehetőséget a tudományos kutatómunkára. A tizenkilenc doktori iskolában több mint száz képzési program közül választhatnak a mesterdiplomás hallgatók.

A szegedi egyetemen több mint hétszáz doktorandusz tanul, közel negyedük külföldi. Több mint négyszázan vesznek részt államilag támogatott képzésen, melyekre tudományterülettől függően két és fél, négyszeres a túljelentkezés. Számos kutatóhely rendszeresen biztosít ösztöndíjakat a doktori képzésben résztvevő hallgatóknak – így például a Richter Gedeon Nyrt. és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontja. Ösztöndíj lehetőséget nyújtanak az olyan külső forrásból származó pályázatok is, mint az Új Nemzeti Kiválóság Program. A Szegedi Tudományegyetem Intézményi Doktorandusz Tudományos Ösztöndíjjal támogatja az eredményes tudományos munkát végző hallgatókat.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.