Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok IX. Találkozója és Szent-Györgyi Talentum-díj átadó

2017. április 18.

A Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány és a Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok IX. Találkozójára és a 2017. évi Szent-Györgyi Talentum-díj átadójára. Időpont: 2017. április 21. péntek, 16:00-21:00. Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ és a Szegedi Nemzeti Színház.

Ismét Nobel-díjas kutatókkal találkozhatnak hazánk legtehetségesebb fiataljai Szegeden. A Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok IX. Találkozóján Dr. Stefan Hell (kémiai Nobel-díj, 2014), Dr. Arthur Konnerth (European Brain Research Prize, 2015) előadásait hallgatják meg az érdeklődők, valamint találkozhatnak a Szegedi Tudós Akadémia képzési igazgatójával, Bert Sakmann-nal (orvostudományi Nobel-díj, 1991) is.

Program:

2017. április 21, péntek 16:00-18:00: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ

A Szegedi Tudós Akadémiát (SZTA) bemutatja Dr. Hegyi Péter, az SZTA programigazgatója

Dr. Stefan Hell (kémiai Nobel-díj, 2014) előadása Nanoscopy with focused light címmel

Dr. Arthur Konnerth (European Brain Research Prize, 2015) előadása Imaging calcium in neurons címmel

Üléselnökök: Dr. Bert Sakmann és Dr. Hegyi Péter

2017. április 21, péntek 19:30-21:00: Szegedi Nemzeti Színház

19:30-20:30: Gálaműsor

20:30-21:00: Díjátadó ünnepség

Felhívjuk figyelmét, hogy Dr. Bert Sakmann-nal, Dr. Stefan Hell-lel, Dr. Arthur Konnerth-tel és az Akadémia szakmai vezetőivel interjú készítésére kizárólag 2017. április 21-én, pénteken 15.30 és 16.00 óra között a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében van lehetőség. Az interjúkészítés nyelve angol vagy német, tolmácsot nem biztosítunk.

A 2017. évi Szent-Györgyi Talentum-díjassal a díjátadót követően lesz lehetőség interjút készíteni.

Kérjük, részvételi szándékát és interjúigényét minden esetben a press@nobel-szeged.hu e-mail címen jelezze!

A teljes programsorozat 2017. április 20-án, csütörtökön veszi kezdetét, a találkozó részletes programjáról itt tájékozódhat.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.