Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Emléktáblát avattak Kossuth Zsuzsanna születésének kétszázadik évfordulóján

2017. február 23.

Magyarország első főápolójának születése kétszázadik évfordulója alkalmából, a Magyar Ápolók Napján közösen avatott emléktáblát a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ és a Magyar Ápolási Egyesület az SZTE Petri Gábor Klinikai Tömb aulájában.

Kossuth Zsuzsanna születésnapja kiemelt dátum a magyar egészségügyi szakdolgozói hivatást gyakorlók életében, e napon ünnepelik a Magyar Ápolók Napját. Az idei alkalom azért is különleges, mert 200 éve született Magyarország első főápolója.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központja a bicentenáriumon eltért a korábbi hagyományoktól a Klinikai Központ központi ünnepségét ezúttal a Petri Gábor Klinikai Tömbben rendezte meg, ahol felavatták Kossuth Zsuzsanna emléktábláját, ezzel is tisztelegve minden egészségügyi szakdolgozó előtt.

A Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ szakdolgozók iránti elkötelezettségét tanúsítja az is, hogy az emléktáblát a Klinikai Központ a Magyar Ápolási Egyesülettel közösen avatta. A Magyar Ápolási Egyesület hazánk legnagyobb egészségügyben működő civil szervezete, amely 1999. óta tevékenykedik Kossuth Zsuzsanna emlékének és eszmeiségének megőrzéséért és megismertetéséért.

A rendezvényen az SZTE egészségügyi szakdolgozóinak képviseletében megjelenteket az egyetem orvos- és egészségtudományi karainak képviselői köszöntötték, majd az emléktáblát állító szervezetek nevében Prof. Dr. Lázár György, a Klinikai Központ általános elnökhelyettese, és Bugarszki Miklós, a Magyar Ápolási Egyesület elnöke mondta el ünnepi gondolatait az emléktábla felavatása és megkoszorúzása előtt.

Az emlékévben további programok is lesznek: a Klinikai Központ az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karral együtt szervezi a „Kossuth Zsuzsanna emlékév - 2017. Szeged” című rendezvénysorozatot, amelyben minden hónapban a Klinikai Központ egy-egy szakterülete mutatkozik be. Az érdeklődők megismerkedhetnek a legjelentősebb, legérdekesebb fejlesztésekkel, és nyílt napon ellátogathatnak az egyes klinikákra is. Az előadások, ápolásszakmai rendezvények többsége a laikusok érdeklődésére is számít.