Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Idén is részt vesz az SZTE az Educatio kiállításon

2016. január 13.

A Szegedi Tudományegyetem összes kara képviselteti magát Budapesten, az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon, amelyet 2016. január 21–23. között rendeznek meg. Az ország legnagyobb oktatási börzéjén az egyetem bemutatja nem régiben elkészült angol nyelvű imázsfilmjeit is.

A háromnapos börzén a Szegedi Tudományegyetem mindegyik kara – oktatók, diákok, munkatársak - megjelenik az F29-es standnál (térkép itt), hogy az érdeklődők első kézből kapjanak válaszokat a kérdéseikre.

A Szegedi Tudományegyetem – mint az európai és világranglistákon rendre előkelő helyet elfoglaló felsőoktatási intézmény – minden évben részt vesz az Educatio kiállításon, hiszen a térség legnagyobb oktatási kiállítása nemcsak az idén felvételiző diákoknak szól, hanem a másoddiploma vagy mesterképzés előtt álló hallgatók számára is szolgálhat hasznos információkkal. Így a kiállítás látogatói a képzések, a kutatási és tudományos tevékenység mellett megismerhetik a szokásokat, tájékoztatást kaphatnak a kollégiumi elhelyezésről, a mobilitási programokról, a szociális juttatásokról, a kulturális és sportolási lehetőségekről, valamint a diplomaszerzés utáni karrierlehetőségekről.

A látogatók megtekinthetik az SZTE két új, a nemzetköziesítés jegyében elkészült imázsfilmjét is a nyitott standnál. Az egyik az egyetem oktatási potenciálját, a másik a kiemelt kutatási területeket mutatja be. Az angol nyelvű, dinamikus kisvideókkal az intézmény az elsősorban az interneten tájékozódó külföldi diákok érdeklődését szeretné felkelteni az SZTE-n elérhető széleskörű képzések és kutatási lehetőségek iránt. A Szegedi Tudományegyetem oktatási tevékenységét bemutató kisfilm itt tekinthető meg, az intézmény kutatási tevékenységéről készült film pedig itt látható.

Az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás helyszíne a SYMA Rendezvény és Kongresszusi Központ (1146 Budapest, Dózsa György út 1.). A rendezvény díjmentesen látogatható.

További információ:

Bittner Péter