Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Az SZTE vendége az indiai nagykövet

2016. november 02.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önöket az indiai Kathak táncbemutatóra és tablaművész előadásra 2016. november 3-án csütörtökön 18 órára. Helyszín: SZTE Rektori Épület Díszterem (6722 Szeged, Dugonics tér 13.)

Az előadás díszvendég: Őexc. Rahul Chhabra, az Indiai Köztársaság magyarországi nagykövete, valamint felesége, Mrs. Kavita Chhabra

Program:

16.00 órától Őexc. Rahul Chhabra, az Indiai Köztársaság magyarországi nagykövete tart előadást „A magyar-indiai kapcsolatok a globalizálódó világban” címmel. Helyszín: SZTE Rektori Hivatal, földszint 5-ös terem

17.00 órától Mrs. Kavita Chhabra beszél a száriról, a hagyományos indiai női viseletről. Helyszín: SZTE Rektori Hivatal, földszint 5-ös terem

Az előadások angol nyelven zajlanak. A program végén nagykövet úr és felesége készséggel válaszol a témákhoz kapcsolódó kérdésekre.

18.00 órától Ms. Saumya Shukla táncművész, Nrityashri Alaknanda tanítványa és az Indiai Nagykövetséghez tartozó Amrita Sher-Gil Kulturális Központ Kathak tánctanára Kathak táncokat ad elő, majd Mr. Rajesh Gangani tablaművész, az Indiai Klasszikus Zene és Tánc ősi iskolájának, a Jaipuri Gharanához tartozó Gangai klán híres tablaművésze, Guru Pandit Madarlal Gangani tanítványa, régi művészcsalád sarja tablaelőadását hallgathatják meg.

Mindhárom programra tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait!