Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - 1,5 milliárd forint EU-s forrás gyulladásos és immunológiai betegségek kutatására

2016. november 21.

A Szegedi Tudományegyetem vezette konzorcium közel 1,5 milliárd Ft száz százalékban vissza nem térítendő támogatást nyert el gyulladásos és immunológiai betegségek kutatására. A projekt sajtónyilvános nyitórendevényét 2016. november 22. (kedd), 9.30 órától tartják az SZTE ÁOK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika, I. emelet Könyvtárban.

A Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló projekt célja az emberi bőr és a bélrendszer gyulladásos és immunológiai betegségeiben a különböző sejtek között zajló folyamatok részletes megismerése, amely hozzájárulhat a betegek hatékonyabb kezeléséhez. Az SZTE mellett a projektben részt vesz a Debreceni Egyetem és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontja is. A partnerek a kutatás eredményeként az alap- és transzlációs kutatási felfedezések mellett a technológiai színvonal emelkedését, a kutatócsoportok nemzetközi kiválóságát, a nemzetközi kiválósági programokban való sikeres részvételt, a hazai és nemzetközi K+F és egészségpolitikai stratégiákhoz való illeszkedést, együttműködések indukálását várják.

A projekt szakmai vezetője Prof. Dr. Kemény Lajos egyetemi tanár, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikájának vezetője.

Az SZTE tisztelettel meghívja Önt/Önöket a projekt sajtónyilvános nyitórendezvényére!

Időpont: 2016. november 22. (kedd), 9.30 órától

Helyszín: SZTE ÁOK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika, I. emelet Könyvtár (6720 Szeged, Korányi fasor 6.)

arculati_elem_regionalis_fejlesztesi_alap