A Szegedi Tudományegyetem 2016. április 7-én rendezi meg a hazai Konfuciusz Intézetek országos találkozóját. A program nyilvános része: fotókiállítás, majd időutazás Kínába és a buddhizmus világába.
Kína hivatalos kulturális intézete a Konfuciusz Intézet. A Magyarországon működő 4 Konfuciusz Intézet hagyományos évi találkozójának idén a Szegedi Tudományegyetem ad otthont. Ebből az alkalomból a világ legősibb folyamatos civilizációja, a kínai kultúra követeinek számító Konfuciusz Intézetek életébe enged bepillantást az SZTE ún. központi épületében 2016. április 7-én, csütörtökön 16 óra 30 perckor nyíló kiállítás. A tárlatot Prof Dr. Szabó Gábor, az SZTE rektora ajánlja az érdeklődők figyelmébe. Ezt követően az első hazai Konfuciusz Intézet igazgatója, Prof. Dr. Hamar Imre (ELTE) tart beavató előadást „Khotan hatása a kínai buddhizmusra" címmel.
Khotan hol található? Kik éltek Khotanban? Mi a szerepe a Selyemúton virágzó Khotan néhány tízezer fős iráni lakosságának a buddhizmus terjesztésében? Mi volt a jelentősége az értékmentésben a magyar származású Kelet-kutató, Stein Aurél ásatásainak? E kérdésekre válaszol Hamar Imre professzor, aki így állít emléket a khotani kultúrának, amely az iszlám hódítása miatt tűnt el ezer évvel ezelőtt. A khotani buddhista mesterek hatásának mai szemrevételezése új perspektívát kínál a politikai aktualitások értelmezésének.
Fotókiállítás és Kínai Kaleidoszkóp
Időpont: 2016. április 7. (csütörtök) 16:30-18:30
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem, ún. központi épület (Szeged, Dugonics tér 13.)
Program: 2016. április 7. (csütörtök)
16:30–17:10 Konfuciusz pillanatok – Fotókiállítás a magyarországi Konfuciusz Intézetek mindennapjairól, megnyitó: Prof. Dr. Szabó Gábor rektor (SZTE);
17:00–18:30 Khotan hatása a kínai buddhizmusra – előadó: Prof. Dr. Hamar Imre (ELTE).
Az SZTE Konfuciusz Intézet Fotókiállítás és Kínai Kaleidoszkóp programjára tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk az újságírókat, a médiumok, a szerkesztőségek munkatársait!