Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Először adják át az Igazságügyi Minisztérium új ösztöndíjait

2016. április 14.

Az Igazságügyi Minisztérium által 2016-ban életre hívott, a jogászképzés színvonalát emelő ösztöndíjakat először nyújtják át az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar arra érdemes több mint kétszáz hallgatójának. A 2016. április 16-i ünnepségen támogatásban részesülők nagy része Csongrád, Bács-Kiskun, Békés, Jász-Nagykun-Szolnok megyéből érkezett az SZTE-re.

Az önköltséges képzésben résztvevők számára is nyitott az IM új ösztöndíjprogramja. Az IM Kiválósági Jogászösztöndíjra pályázó szegedi joghallgatók több mint 70%-a, összesen 69 fiatal nyert támogatást. Az IM Tanulmányi Jogászösztöndíjban 169 szegedi hallgató részesülhet. Mindez azt jelenti, hogy az SZTE Állam- és Jogtudományi Karra beiratkozott jogász hallgatók 30%-a részesül jelentős mértékű támogatásban tanulmányai folytatásához.

Időpont: 2016. április 16. (szombat) 10:00 óra

Az IM-ösztöndíjakat átadja:

Prof. Dr. Trócsányi László igazságügyi miniszter,

Prof. Dr. Szabó Gábor, az SZTE rektora,

Prof. Dr. Hajdú József, az SZTE ÁJTK dékánja.

Helyszín: SZTE Rektori épület (Szeged, Dugonics tér 13.), díszterem

Az SZTE ÁJTK ösztöndíjátadó programjaira tisztelettel hívják, szeretettel várják az újságírókat, a médiumok, a szerkesztőségek munkatársait!