Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Az V. Jakucs László földrajzverseny eredményéről

2016. április 13.

Az SZTE V. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny döntőjében bonyhádi, békéscsabai, egri, szegedi és szabadkai diákokat, pedagógusokat is díjaztak. Az SZTE TTIK a tehetséggondozás jegyében minden tudományágban szervez középiskolai tanulmányi versenyt.

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Természettudományi és Informatikai Kar (TTIK) V. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyére 4 ország, 36 iskola 104 csapata jelentkezett.

A döntő végeredménye:

Első helyezett: Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium

Csapattagok: Bárdos Szabolcs, Szentgyörgyi Flóra. Felkészítő tanár: Gruber László.

Második helyezett: Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, Békéscsaba

Csapattagok: Festő Blanka, Szilágyi Eszter. Felkészítő tanár: Horváth Csaba.

Egri Dobó István Gimnázium

Csapattagok: Gecse Alexandra, Garamszegi Péter. Felkészítő tanár: Dr. Veresné Kis Krisztina.

Harmadik helyezett: Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium

Csapattagok: Deák Dóra Lilla, Széll Bertalan. Felkészítő tanár:Szőllősyné Pálfi Melinda.

A legjobb határainkon túli magyar középiskola csapata:

Szabadkai Svetozar Marković Gimnázium

Csapattagok: Kőrösi Márk, Ladányi Lili. Felkészítő tanár: László Bálint.

A tehetséggondozás jegyében minden természettudományi ágban rendez a középiskolásoknak helyi vagy országos tanulmányi versenyt az SZTE TTIK – tudtuk meg Mucsi László dékántól. A Jakucs László Nemzetközi Földrajzverseny specialitása, hogy nem a lexikális tudást méri, hanem a problémamegoldásra ösztönöz. E verseny vonzerejét növeli, hogy az első két helyezett csapat külföldi tanulmányutat is nyer.

Az SZTE TTIK V. Jakucs László földrajzversenyről készült fényképes riport itt elérhető.

A díjazottakkal készítendő interjú igény esetén az SZTE Közkapcsolati Igazgatóság munkatársai örömmel közreműködnek!