Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Egyetemi Színházi Találkozó

2016. március 07.

A Szegedi Egyetemi Színház tisztelettel meghívja Önt az Első Szegedi Egyetemi Színházi Találkozóról szóló sajtótájékoztatójára 2016. március 10-én, csütörtökön 10.00 órára. Helyszín: SZTE Rektori Hivatal, fszt. 5-ös terem.

szeszt_plakatA sajtótájékoztatón Varga Norbert, a Szegedi Egyetemi Színház művészeti vezetője valamint Balog József, a Maszk Egyesület és a Thealter művészeti vezetője vesznek részt. A téma az Első Szegedi Egyetemi Színházi Találkozóról (SZESZT), amelyet 2016. március 11-13. között rendeznek meg. A találkozó – amelyet a Szegedi Egyetemi Színház szervez - elsősorban egyetemisták munkáit vonultatja fel, a helyi társulatokon kívül többek között Budapestről, Veszprémből, Pécsről és Debrecenből érkeznek színházi közösségek. Az előadások helyszíne a Szegedi Pinceszínház, a JATE klub, a Kövér Béla Bábszínház és a szegedi Ifjúsági Ház és Rendezvényközpont.

Az ingyenesen megtekinthető produkciókról esténként a Millenniumi kávéházban neves szakemberek (Büky Bea színművész; Balog József, a Thealter fesztivál művészeti vezetője és Rédei Roland, színművész) vezetése mellett beszélgethetnek az érdeklődők. A fesztivál repertoárját bővíti egy kortárstánc előadás, egy utazás a Nosztalgia Villamoson, valamint koncertek. A fellépők részt vehetnek színházi workshopon is.

Az Első Szegedi Egyetemi Színházi Találkozó programja:

2016. március 11. (péntek)
17:30 Megnyitó (Szegedi Pinceszínház). A találkozót megnyitja: Prof. Dr. Martinek Tamás közkapcsolati rektorhelyettes (Szegedi Tudományegyetem) és Varga Norbert művészeti vezető, Szegedi Egyetemi Színház (SZESZ)

18:00 Mag Műhely: Égszínkék (Szegedi Pinceszínház)
20:30 Szegedi Egyetemi Színház (SZESZ): Dorde Lebovic: Az ezredik éjszaka (Szegedi Pinceszínház)
21:30 Szakmai beszélgetés (Millenniumi kávéház)
22:30 Sungazers koncert (Millenniumi kávéház)
23:30 KomfortZóna koncert (Millenniumi kávéház)

2016. március 12. (szombat)
14:00 Workshop (JATE klub)
19:00 Homo Ludens Project – MASZK Egyesület: Akár Akárki (Kövér Béla
Bábszínház)
20:45 Kvazár: Formanek Csaba: Factura Lamiaceae avagy az árvacsalánfélék családjához való teremtő vonzás törvényeiről (Szegedi Pinceszínház)
22:30 Szakmai beszélgetés (Millenniumi Kávéház)
23:30 „Színház az egész zene...” - ROCKPÖRI Dr. Rock-kal (Millenniumi kávéház)

2016. március 13. (vasárnap)

14:00 workshop (JATE KLUB)

16:00 Utazás Nosztalgia Villamossal,17:00 Kamakiri Dance Company: Szösszenetek (IH Rendezvényközpont)

18:15 Debreceni Egyetemi Színház (DESZ): Halmi Gábor: Nyilas Misi Eksztázis (IH rendezvényközpont)
20:15 Janus Egyetemi Színház (JESZ): Örömöcskék, vétkecskék: pajzán és szerelmes népi történetek Kóka Rozália, Nagy Olga és Balázs Lívia gyűjtéseiből - tanulmány előadás (IH Rendezvényközpont)
22:00 Szakmai előadás és fesztiválzárás (Millenniumi kávéház),
23:30 Huckleberry Guys koncert (Millenniumi kávéház).

Az Első Szegedi Egyetemi Színházi Találkozó programja itt érhető el, a Szegedi Egyetemi Színház Facebook oldala pedig itt található.