Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Lett nagykövet látogatása

2016. február 05.

A Szegedi Tudományegyetemre látogat Imants Lieģis, Lettország magyarországi nagykövete 2016. február 10-én, szerdán.

Program:

10.30 - Imants Lieģis nagykövetet fogadja Prof. Dr. Nagy Katalin, az SZTE nemzetközi rektor helyettese (Helyszín és fotózás: Szent-Györgyi szobor)

11.00-11.30 - Imants Lieģis nagykövetet fogadja Prof. Dr. Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora (Helyszín: rektori iroda)

15.00-16.30 - Imants Lieģis nagykövet előadása Lettország külpolitikai kihívásai a 21. században címmel. (Helyszín: SZTE központi épület, Szeged, Dugonics tér 13., 5-ös előadóterem). Az előadás sajtónyilvános, ide várjuk a sajtó munkatársait.

Imants Lieģis nagykövet Szegedi Tudományegyetem meghívására az egyetem lett kapcsolatainak erősítése és gazdagítása céljával érkezik Szegedre.

Imants Liegis nagykövet 1955-ben, Angliában született. Jogi diplomájának megszerzése után angliában majd több nemzetközi pozícióban is tevékenykedett, többek között volt NATO, belga, luxemburgi, holland és spanyol nagykövet, valamint igazságügyi miniszter és parlamenti képviselő is.

A Szegedi Tudományegyetem öt karának aktív kétoldalú Erasmus partnerszerződése van négy lett egyetemmel, és jelenleg egy lett állampolgárságú hallgató tanul teljes képzésen egyetemünkön.

További információ:

Bittner Péter