Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Ösztöndíjátadó ünnepség az SZTE GTK-n

2016. február 24.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának nevében tisztelettel meghívjuk az ösztöndíj átadás sajtónyilvános ünnepségére.

Az ünnepség időpontja: 2016. február 26. (péntek) 15:00

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Aula

(Cím: 6722 Szeged, Kálvária sugárút 1.)

Az ünnepségen részt vesz:

Dr. Vilmányi Márton, az SZTE GTK dékánja

Dr. Badó Attila, az SZTE Tehetségpont elnöke

Dr. Kovács Péter, az SZTE GTK dékánhelyettese

Dr. Regina Gensigora, a ContiTech Rubber Industrial Kft. ügyvezetője,

Fehér Éva, az Intelligens Régió Üzleti Kommunikációs Kft. ügyvezetője

és Kiss-Kovács Edina, a Fundamenta Akadémia vezetője.

A sajtónyilvános ünnepség témája:

A Gazdaságtudományi Karon hagyományosan februárban és szeptemberben kerül sor a legjobb eredménnyel tanuló hallgatók ösztöndíjátadó ünnepségére. Az alapítványi és vállalati partnereknek köszönhetően az alapszakos hallgatók közül évfolyamonként negyven tehetséges egyetemista részesül az önköltséget teljesen vagy félig kiváltó támogatásban, közülük 79-en vehetik át oklevelüket a pénteki rendezvényen. A kar életében fontos mérföldkő, hogy az első, ösztöndíjjal támogatott hallgatók pár hete kapták meg diplomájukat.

A Gazdaságtudományi Karon szemeszterenként száznál több külföldi hallgató tanul. Az európai partneregyetemek egy-egy félévre érkező diákjai mellett angol nyelvű közgazdász alap- és mesterképzéseken is egyre többen választják a kart, 14 nemzetet képviselve Szegeden. A külföldi hallgatók közül kiváló eredményeik és tehetségük elismeréseként hárman részesülhetnek ösztöndíjban.

Az ünnepség nyelve, tekintettel vendégeinkre és az ösztöndíjas hallgatókra, magyar, angol és német.