Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Újra várják a hallgatók jelentkezését az SZTE Alma Mater Mentorprogramjába

2015. szeptember 14.

Az Alma Mater Alumni Mentorprogramjának harmadik szakasza keretén belül az őszi időszakban újabb hallgatók válhatnak volt SZTE-s szakemberek mentoráltjaivá. A cégeket és a szakterületeket illetően is egyre bővülő, az egyetem karainak nagy részét érintő, októbertől induló 4 hónapos mentorálási időszakra szeptember 21-ig adhatják le jelentkezésüket a diákok.

esza_felsoA 2014 tavaszán a TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0004 projekt keretében indult program célja az új pályázati időszakban is a munkaerő-piacon már elhelyezkedett SZTE-s alumnik szakmai tudásának, tapasztalatainak becsatornázása a jelenlegi oktatási rendszerbe, így a hallgatókban reális szakmai kép kialakítása, a gyakorlati ismeretek munkáltatói szemszögből való átadása. A mentorokkal való személyes kapcsolat létrehozása mellett az Alma Mater programja által a kiválasztott hallgatók rálátást kaphatnak az adott szakterületre, illetve a cégen belüli karrierlehetőségekre, feltehetik szakmai kérdéseiket, projektmunkákban vehetnek részt és építhetik kapcsolati hálójukat.

Mentor01

A kezdeményezésben résztvevő mentorok előadást tarthatnak a karokon, cég/gyárlátogatás szervezhetnek vagy blogot vezetnek szakmai témákról, illetve feladatuk a cégen belüli HR, karrier utak bemutatása, valamint a kiválasztott hallgatókat érintő mentori tevékenységek ellátása személyes és online tanácsadás formájában.

Mentoraink listája

Felhívások

Jelentkezési lapok

Mentorok bemutatkozása

Az önéletrajzokat és a kitöltött jelentkezési lapokat az iroda@sztealmamater.hu e-mail címre várjuk 2015. szeptember 21-ig.

További információ:

Bittner Péter

SZTE Közkapcsolati Igazgatóság, igazgató

mobil: +36 70 439 93 16, e-mail: press@rekt.szte.hu

Újszászi Ilona

SZTE Közkapcsolati Igazgatóság, szóvivő

mobil: +36 70 3338654, e-mail: press@rekt.szte.hu

SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM

A Szegedi Tudományegyetem mintegy 7 ezer dolgozójával – ezen belül 2300 oktatójával –, valamint 23 ezer hallgatójával Magyarország egyik legnépszerűbb, nemzetközileg is magasan jegyzett felsőoktatási intézménye. Évek óta a világ legjobb 500 egyeteme között tartják számon, egyben a régió és hazánk legzöldebb egyeteme. Az SZTE hallgatói 13 képzési területen tanulhatnak – egyes szakterületeken angol, német, francia nyelven is. A Szegedi Tudományegyetemen a legkiválóbb oktatók, kutatók adják át tudásukat a fiataloknak. Az intézmény kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenysége nemzetközi szinten is elismert. Az egyetem számos stratégiai partnerkapcsolatot épített ki a K+F+I terület ipari szereplőivel, és Európa legmodernebb, most épülő lézerközpontjával, az ELI-vel. Magyarország egyik kiemelt oktatási, egészségügyi, tudományos, és innovációs műhelye az intézmény, pezsgő kulturális életével együtt a dél-alföldi régió és az ország egyik vezető kulturális, gazdasági és szellemi központja. Elérhetőségeink: www.u-szeged.hu, www.facebook.com/univszeged