Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Digitális kottaolvasó, UniStart és önműködő okos ablak

2015. október 13.

Közel 100 embert mozgatott meg Szegeden az első Startup hétvége. Az eseményen sikeres vállalkozók és startupperek osztották meg tapasztalataikat az érdeklődő fiatalokkal, majd másnap egy 24 órás hackathon-on vett részt 16 egyéni résztvevő, míg végül 6 startup csapat mutatta be vállalkozását egy befektetőkből álló szakmai zsűri előtt. Díjazták a digitális kotta megjelenítő rendszer és az önműködő okos ablak kitalálóit, az SZTE Kutatásfejlesztési és Innovációs Igazgatósága által felajánlott Startup díjat az UniStart kapta.

Október 9 és 11 között idén első alkalommal rendezték meg a KIBU-Jumpstart Hackhaton és Startup hétvégét Szegeden, a Szegedi Tudományegyetem, a Kitchen Budapest Inkubátorház, a Jumpstart Vállalkozásfejlesztési Központ, valamint Devicehub.hu szervezésében. A rendezvényen egyéni és csapatversenyt is hirdettek: a legjobb ötleteket a Szegedi Tudományegyetem Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatósága által felajánlott Startup díjjal jutalmazták.

A szombati hackathon versenyen 16 egyéni versenyző vett részt. Az egyéni nevezőkből 3 csapatot alkottak a szervezők. A résztvevők feladata az volt, hogy a versenyen kapott digitális eszközök és szenzorok segítségével egy új használati tárgyat alkossanak. Az ötlettől 24 órán belül el kellett jutniuk egy működő prototípus kivitelezésig. Így született meg az az önműködő okos ablak, amely érzékeli a lakáson belüli és a kinti hőmérsékletet és páratartalmat, és ennek megfelelően szellőztet előre programozott módon, automatikusan.

A vasárnapi Startup csapatversenyen az UniStart csapata nyerte az SZTE Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatósága által felajánlott Startup díjat: iparjogvédelmi tanácsadást kapnak a Szegedi Tudományegyetem Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatóságának munkatársaitól valamint az egyetem kiváló kutatói, kutató csoportjai szakmai konzultációs lehetőséget biztosítanak a számukra a projektjük megvalósítása során. A csapat egy felsőoktatási információs portált készít olyan országok piacára, melyeken jelenleg nem érhető el hasonló szolgáltatás (első körben Románia, később 10 másik európai ország).

A hétvége fődíját a NotVis csapata nyerte, mely a KIBU és a Jumpstart által felajánlott közös fél éves inkubációs programban történő részvételi lehetőség. A csapat szimfonikus zenekari stúdió felvételek során a papíralapú kottát kiváltó célhardvert és kottamegjelenítő szoftvert fejleszt jelenleg, terveik szerint 2016 első negyedévében lépnek piacra megoldásukkal.

További információ:

Bittner Péter

SZTE Közkapcsolati Igazgatóság, igazgató

mobil: +36 70 439 93 16, e-mail: press@rekt.szte.hu

Nyemcsok Éva Eső

SZTE Közkapcsolati Igazgatóság, PR referens

mobil: +36 30 769 66 53, e-mail: press@rekt.szte.hu

SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM

A Szegedi Tudományegyetem mintegy 7 ezer dolgozójával – ezen belül 2300 oktatójával –, valamint 23 ezer hallgatójával Magyarország egyik legnépszerűbb, nemzetközileg is magasan jegyzett felsőoktatási intézménye. Évek óta a világ legjobb 500 egyeteme között tartják számon, egyben a régió és hazánk legzöldebb egyeteme. Az SZTE hallgatói 13 képzési területen tanulhatnak – egyes szakterületeken angol, német, francia nyelven is. A Szegedi Tudományegyetemen a legkiválóbb oktatók, kutatók adják át tudásukat a fiataloknak. Az intézmény kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenysége nemzetközi szinten is elismert. Az egyetem számos stratégiai partnerkapcsolatot épített ki a K+F+I terület ipari szereplőivel, és Európa legmodernebb, most épülő lézerközpontjával, az ELI-vel. Magyarország egyik kiemelt oktatási, egészségügyi, tudományos, és innovációs műhelye az intézmény, pezsgő kulturális életével együtt a dél-alföldi régió és az ország egyik vezető kulturális, gazdasági és szellemi központja. Elérhetőségeink: www.u-szeged.hu, www.facebook.com/univszeged