Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Projektzáró rendezvény: TÁMOP-4.1.1.f/14/1/konv-2015-0006

2015. november 25.

Ezúton tisztelettel meghívjuk önt a „munkaerő-piaci igényekre támaszkodó gyakorlatorientált képzések, szolgáltatások a szegedi tudományegyetem fókuszában” című, támop-4.1.1.f-14/1/konv-2015-0006 azonosítószámú projekt keretében megrendezésre kerülő projektzáró rendezvényére.

A rendezvény időpontja: 2015. november 30. (hétfő)

A rendezvény helyszíne: szegedi tudományegyetem regionális tudástranszfer és szolgáltató központ, fszt. 5-ös terem (6720 Szeged, dugonics tér 13.)

A sajtómeghívó itt letölthető

A záró rendezvényen az előadók beszámolnak a duális és moduláris képzésfejlesztés területén elért eredményekről valamint az egyetemi felsőoktatási szolgáltatások területén megvalósított fejlesztésekről. Az előadások kezdete 10 óra 15 perc.

A projekt során projektben résztvevők tananyagokat dolgoztak ki. A „képzők képzése” programban több mint száz fő vett részt. Az SZTE a duális, moduláris képzésfejlesztés területén együttműködési megállapodásokat kötött gazdasági szervezetekkel, valamint gyakorlati képzőhelyekkel alakítottunk ki szakmai együttműködést.

A projekt általános célja a Szegedi Tudományegyetem és konzorciumi partnerei által – szorosan együttműködve a gazdasági szférával - olyan munkaerő-piaci igényekre támaszkodó gyakorlatorientált (duális és moduláris) képzések, (pályaorientációs, hallgatói lemorzsolódás kezelésére irányuló) szolgáltatások kifejlesztése és működtetése, amelyek hozzájárulnak a felsőoktatás területi, társadalmi, gazdasági szerepének erősítéséhez, valamint a munkaerő-piaci igények kielégítéséhez.

Az SZTE sajtónyilvános programjára szeretettel várjuk a sajtó munkatársait!

További információ:

Bittner Péter