Sajtóarchívum

Sajtómeghívó sajtónyilvános eseményre - Ösztöndíjak átadása a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán

2015. február 18.

Február 20-án 15 órától hatodik alkalommal vehetik át az SZTE Gazdaságtudományi Kar legjobb hallgatói ösztöndíjat igazoló okleveleiket támogatóiktól. 2015 februárjában már száznál több szegedi közgazdászhallgató vehet részt abban az ösztöndíjrendszerben, mely az önköltséges gazdasági felsőoktatásban segíti a tehetségeket.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának nevében tisztelettel meghívjuk az ösztöndíj átadás sajtónyilvános ünnepségére.

Az ünnepség időpontja: 2015. február 20. (péntek) 15:00

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Aula

(Cím: 6722 Szeged, Kálvária sugárút 1.)

Az ünnepségen részt vesz:

Dr. Badó Attila, az SZTE Tehetségpont elnöke

Dr. Vilmányi Márton, az SZTE GTK dékánja

Dr. Kürtösi Zsófia oktatási dékánhelyettes, Dr. Kovács Péter általános dékánhelyettes

Dr. Regina Gensigora, a Contitech Rubber Industrial Kft. ügyvezető igazgatója,

Dr. Vas Zoltán, a Scriptum Zrt. elnöke

Gombás László, a Leica Geosystems Hungary Kft kelet-közép-európai régióvezetője

A sajtónyilvános ünnepség témája:

Hatodik alkalommal vehetik át a Gazdaságtudományi Kar legjobb hallgatói ösztöndíjat igazoló okleveleiket támogatóiktól. 2015 februárjában már száznál több szegedi közgazdászhallgató vehet részt abban az ösztöndíjrendszerben, mely az önköltséges gazdasági felsőoktatásban segíti a tehetségeket. A dél-alföldi vállalatok és vállalkozások összefogásának köszönhetően az ösztöndíjas hallgatók akár a BA képzés teljes ideje alatt élvezhetik a támogatást, és bekapcsolódhatnak az ösztöndíjalapító tevékenységébe.

Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják: a szegedi gazdasági képzés legjobbjaira már a tanulmányaik alatt felfigyelnek. Az ösztöndíjasok táborába tartozni nem csupán a hallgatók között jelent egyfajta rangot, hanem egyértelmű minőségjelzés a munkaerőpiac szereplői felé is. Különösen nagy elismerés a kar és hallgatói számára, ha egy vállalat másodjára is az ösztöndíjalapítás mellett dönt.

A február 20-i ünnepség magyar, német és angol nyelven zajlik, tolmácsokat biztosítunk.

További kérdéseiket a kocsis.lilla@eco.u-szeged.hu e-mail címen, vagy a 30/479-1476-os telefonszámon tehetik fel.

Interjúigényüket is ezeken az elérhetőségeken jelezhetik.