Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Szeged a 8. legjobb egyetemi város Európában

2014. december 18.

Szeged a legjobb 10 európai egyetemi város közé került a Condé Nast Traveler portálon. Olyanok mellett olvasható a Tisza-parti universitasnak otthont adó város neve, mint Heidelberg, Krakkó, Leuven, Oxford.

A Szegedet Európa nyolcadik legjobb egyetemi városaként említő Condé Nast Traveler magazin Magyarország legrangosabb egyetemének nevezi a Szegedi Tudományegyetemet. Az összeállításból kiderül: Szeged, vagyis Magyarország negyedik legnagyobb városa ad otthont az ország egyik legrangosabb felsőoktatási intézményének, a Szegedi Tudományegyetemnek.

A város és az oda 1921-ben befogadott kolozsvári egyetem együtt lélegzik és fejlődik. Az alábbi linken elérhető összeállításban Szeged olyan egyetemi városokkal kerül egy csoportba, mint például Heidelberg, Krakkó, Leuven, Oxford.

A Condé Nast Traveler rangsorának élén Oxford szerepel, dobogós még Heidelberg és Krakkó. Majd Leuven, Montpellier és Salamanca következik. Hetedik helyen áll Uppsala, a nyolcadik Szeged, végül St. Andrews és Bologna zárja a listát.

Szeged állandó jelzője például a „diákváros”, ahol a szolgáltatásokat és a szórakozási lehetőségeket az egyetemi hallgatóság, a fiatalság igényei szerint szervezik. Szeged „fesztiválváros”, de ebbéli szerepkörében is egybefonódik a Szegedi Tudományegyetemmel. Példázza ezt az egyetemi épületeknek is helyet adó Dóm téren megrendezett Szegedi Szabadtéri Játékok.

A hagyományok, így például a Nobel-díjas Szent-Györgyi Albert, a Szegedi Tudományegyetem egykori professzora és rektora munkássága ugyancsak igazolja az universitas és a város sorsának az összefonódását. A Szent-Györgyi általa „C-vitamin bombaként” azonosított paprika és nyomában a termesztési „bumm” és az erre támaszkodó ipar segítségével lábalt ki Szeged az akkori világválságból. Azóta pedig Szeged gasztronómiai különlegessége a fűszerpaprika.

Az itteni termálvíz ugyancsak közös kincs: a fürdőkultúra mellett immár arról is nevezetes lehet Szeged, hogy az erre az energiaforrásra támaszkodó fűtési rendszert épített ki – együttműködve városi intézményekkel – a Szegedi Tudományegyetem, amely a „legzöldebb” magyarországi universitas.

További információért forduljon bizalommal Újszászi Ilona SZTE szóvivőhöz – e-mail: szovivo@rekt.szte.hu, mobil: +36 70 3338654