Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Kerekasztal-beszélgetés a 25 évvel ezelőtti magyar-orsztrák határnyitásról

2014. november 15.

A 25 évvel ezelőtti történelmi jelentőségű eseményekről, a magyar-osztrák határnyitásról a kor főszereplői elmondják emlékeiket az SZTE Rektori Hivatal dísztermében 2014. november 17-én délután öt órától rendezett kerekasztal-beszélgetésen. Házigazdaként Pál József rektorhelyettes (Szegedi Tudományegyetem) vezeti a beszélgetést, megszólalnak az SZTE volt oktatói: Németh Miklós miniszterelnök (1988-1990), Bíró Zoltán, az MDF elnöke (1987-1989), jelenleg a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum (Budapest) főigazgatója, valamint Raffay Ernő, országgyűlési képviselő (1989-1994), történész. A sorsfordító idők főszereplői válaszolnak az érdeklődők kérdéseire is.

Görbe tükör címmel 2014. november 6. óta karikatúra-kiállítás tekinthető meg a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

A 25 évvel ezelőtti történelmi jelentőségű eseményekről, a magyar-osztrák határnyitásról a kor főszereplői is elmondják emlékeiket az SZTE Rektori Hivatal dísztermében 2014. november 17-én délután öt órától rendezett kerekasztal-beszélgetésen. Házigazdaként Pál József rektorhelyettes (Szegedi Tudományegyetem) vezeti a beszélgetést, megszólalnak az SZTE volt oktatói: Németh Miklós miniszterelnök (1988-1990), Bíró Zoltán, az MDF elnöke (1987-1989), jelenleg a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum (Budapest) főigazgatója, valamint Raffay Ernő, országgyűlési képviselő (1989-1994), történész. A sorsfordító idők főszereplői válaszolnak az érdeklődők kérdéseire is.

Kerekasztal-beszélgetés a 25 évvel ezelőtti magyar-orsztrák határnyitásról

Időpont: 2014. november 17. (hétfő) 17 óra

Helyszín: SZTE Rektori Hivatal díszterem

(6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

Házigazda:

Prof. Dr. Pál József rektorhelyettes, Szegedi Tudományegyetem

Részvevők:

Németh Miklós miniszterelnök (1988-1990);

Bíró Zoltán, az MDF elnöke (1987-1989), jelenleg a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum (Budapest) főigazgatója;

Raffay Ernő, országgyűlési képviselő (1989-1994) történész.

Minden érdeklődőt és a médiumok munkatársait szeretettel várják a történelmi időket idéző rendezvényre.

További információ:

Újszászi Ilona
SZTE Média Centrum vezető
SZTE szóvivő
mobil: +36 70 333 86 54,

e-mail: szovivo@rekt.szte.hu

A hivatalos meghívó itt letölthető