Sajtóarchívum

Sajtómeghívó a FuturICT.hu projekt zárórendezvényre

2014. november 11.

A Szegedi Tudományegyetem FuturICT.hu projektjének zárórendezvénye és szakmai konferenciája 2014. november 13-án (csütörtökön)
10 órakor az SZTE Rektori Hivatal épületének (Szeged, Dugonics tér 13.) dísztermében Szabó Gábor, az SZTE rektorának köszöntőjével kezdődik, majd 11:10 órakor a programban részt vevő kutatók tájékoztatják a sajtó képviselőit az SZTE Rektori Hivatal, 1. emeleti 113. számú tárgyalójában.

Négy hazai felsőoktatási-kutatási szervezet együttműködésével valósult meg az „Infokommunikációs technológiák és a jövő társadalma (FuturICT.hu)” című, TÁMOP-4.2.2.C-11/1/KONV-2012-0013 azonosítószámú projekt, amely közel 1,6 milliárd forint támogatást nyert az Új Széchenyi Terv TÁMOP pályázatán.

A projekt célja volt, hogy az informatika, a komplex rendszerek tudománya és a társadalomtudomány határterületére eső, élvonalbeli tudományos feladatokba fiatal kutatókat és hallgatókat vonjon be; és a kutatási témákban megtartott tanfolyamok, iskolák révén is magas színvonalú képzést biztosítva növelje a hazai szakemberek felkészültséget, munkaerőpiaci potenciálját. A tervezett kutatások nemzetközi jellegének megfelelően további fontos célkitűzés volt, hogy a magyar szakemberek részeseivé váljanak a témákban dolgozó nemzetközi kutatási-oktatási hálózatoknak is, így biztosítva a szervezetek nemzetközi versenyképességét is.

A sajtóanyag itt letölthető

A hivatalos sajtómeghívó itt olvasható