Természettudományos családi napot, nyitott laboratóriumi programot tart 2014. november 8-án az SZTE gyakorló gimnáziumában berendezett SzeReTeD, amely e napra a szegedi Agorába költözik.
A SzeReTeD (Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium), partnerintézményeinek közreműködésével Természettudományos családi napot szervez a Szent-Györgyi Albert Agórában 2014. november 8-án szombaton.
A rendezvény célja, hogy a nagyközönség is részese lehessen annak az élménynek, melyet a SzeReTeD laborban tevékenykedő 18 partnerintézmény diákjai élnek át a Laborban folyó munka során. A rendezvényen diákok vezetésével végezhetnek kísérleteket azok a látogatók, akik eljönnek ezen a szombat délelőttön az AGÓRÁba. Tulajdonképpen egy nyitott laboratóriumi napot tartunk, melynek a bemutatkozáson kívül másik célja a természettudományok kísérleti tapasztalatszerzésen alapuló népszerűsítése.
A rendezvényen több mint 50 asztalon, szinte az AGÓRA összes termében végezhetnek kísérleteket a látogatók délelőtt 9.00 és 12.00 között. Lesz 30 különböző fizika és kémia interaktív kísérleti helyszín ahol 8. osztályos diákok vezetésével lehet kísérletezni. A biológia iránt érdeklődők egy egész teremnyi asztalon végezhetnek biológiai megfigyeléseket és vizsgálatokat. Vállalkozó kedvű vendégeink végigjárhatják a 10 állomásból álló titkok ösvényét, vagy kipróbálhatják magukat a természettudományos ötpróbán. Azok számára, akik saját kísérleti eszközt szeretnének építeni 10 helyszínen különböző témájú barkács-asztalok állnak majd rendelkezésre. A logikai és fejlesztő játékokat kedvelő részvevők is találhatnak majd elfoglaltságot maguknak. A legkisebbeket a 6 év alattiak terme várja majd. Minden egész órában 25 perces látványos kísérletes előadással várjuk a vendégeket a nagyelőadóban. Az egyiket egy tehetséges fiatal vegyész Árus Dávid, a másikat egy nagytapasztalatú lézerfizikus Hopp Béla fogja tartani. Az Agórában működő Játsszunk tudományt! szakkörösei is fognak kísérletezni, illetve a Látványlaborban is lesznek bemutatók. Számítógépes méréseken keresztül a modern méréstechnikába is bepillanthatnak a résztvevők. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
További információ:
Csiszár Imre
laboratóriumvezető
Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium (SzeReTeD)
laborvezeto@szereted.hu
20/220-71-23