Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - „Új, természetes antimikrobiális anyagok patogén baktériumok ellen”

2014. július 29.

Az SZTE és az Újvidéki Egyetem közös, a kórokozók elleni küzdelemben új eredményeket hozó IPA-projekt eredményeit SAJTÓNYILVÁNOS rendezvényen mutatja be a Szegedi Tudományegyetem biológiai épületében (Újszeged, Közép fasor 52.) 2014. július 30-án (szerdán) 10 órakor Rákhely Gábor tanszékvezető egyetemi docens, SZTE TTIK Biotechnológiai Tanszék.

A Szegedi Tudományegyetem Biotechnológiai Tanszéke és az Újvidéki Egyetem közös magyar-szerb kutatási projektben vesz részt, melynek témája: „Új, természetes antimikrobiális anyagok patogén baktériumok ellen”.

Az egyik legsúlyosabb és legfenyegetőbb egészségügyi probléma, hogy az antibiotikumok helytelen, indokolatlan és túlzott mértékű használata következtében a velük szemben rezisztens patogén baktériumok száma jelentősen megnövekedet. A szegedi és az újvidéki kutatók célul tűzték ki a baktériumokat fertőző és azokat elpusztítani képes vírusok (bakteriofágok) patogén baktériumok elleni felhasználhatóságának vizsgálatát, valamint antimikrobiális hatású anyagokat termelő cianobaktériumok azonosítását.

Az IPA Határon Átnyúló Együttműködési Program részét jelentő, a kórokozók elleni küzdelemben új eredményeket hozó projekt eredményeit

SAJTÓNYILVÁNOS

rendezvényen mutatják be

a Szegedi Tudományegyetem biológiai épületében

(Újszeged, Közép fasor 52.)

2014. július 30-án (szerdán) 10 órakor

Tájékoztatót tart:

Rákhely Gábor tanszékvezető egyetemi docens, SZTE TTIK Biotechnológiai Tanszék.

.

Az SZTE sajtónyilvános programjára tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk a médiumok, szerkesztőségek munkatársait!

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona

SZTE szóvivő

Mobil: + 36 70 333 86 54

E-mail: szovivo@rekt.szte.hu

A sajtóközlemény itt megtekinthető

A rendezvény programfüzete (angol nyelven) itt letölthető