Sajtóarchívum

2013. január 10.

Tisztelt Szerkesztőség! Kedves Újságíró Kolléga!

A hollandiai Utrecht University városföldrajz mesterszakos hallgatóinak negyvenfős csoportja látogat 2013. január 11-én, pénteken a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karára. A diákok Temesváron szakmai gyakorlaton vesznek részt Frank van Oort, a városgazdaságtan világhírű professzora vezetésével. Az egyetemisták előadást hallhatnak Szeged gazdaságáról és az SZTE-ről, majd újonnan megszerzett ismereteiket kvízjátékon tesztelhetik. Frank van Oort professzor elvállalta a GTK Közgazdaságtani Doktori Iskolája által Szegedre szervezett angol nyelvű doktorandusz konferencia egyik plenáris előadásának megtartását is. A „Regional Growth, Development and Competitiveness” című konferenciát 2013. április 25-26 között rendezik a GTK-n, első közép-európai doktorandusz konferenciaként regionális gazdaságtan és gazdaságföldrajz témakörben. A tervek szerint ezt évente ismétlik majd meg a közép-európai országokból érkező fiatal tudósok részvételével.

A holland egyetemisták

2013. január 11-én, pénteken 10 órakor

érkeznek az SZTE TIK-be (Ady tér 10.), ahol előadásokon vesznek részt.

12:45-re átsétálnak a GTK Kálvária sugárúti épületébe, ahol

a délutáni program részeként 14:30-kor kezdik a kvízjátékot.

Az eseményre tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk!

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona