Sajtóarchívum

Sajtómeghívó

2013. május 08.

A Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium (SzeReTeD) sajtónyilvános avató ünnepségére 2013. május 10-én (pénteken) 10-13 óra között az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium dísztermébe (Szeged, Szentháromság u. 2.) tisztelettel meghívjuk.

A természettudományos oktatás regionális központjává emeli a Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumát az intézménynek otthont adó épület padlásterében kialakított új laboratórium. Ez a Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium (SzeReTeD) minden szempontból megfelel a 21. századbeli oktatás követelményeinek. Az új infrastruktúra kialakításához az SZTE 168 millió forint támogatást nyert. A TÁMOP-3.1.3-10/2-2010-0013 számú, „Természetismereti tudástárral támogatott közoktatás fejlesztés” című projekt része, az infrastrukturális fejlesztésekkel párhuzamosan – a Dél-alföldi Régió 18 közoktatási intézményének együttműködésével – kidolgozott szakmai és tartalmi fejlesztés: a korszerű és magas szintű természettudományos szemléltetés hálózatos rendszere.

A rendezvényen a sajtó munkatársai is megtekinthetik SzeReTeD laboratóriumot.

További információért forduljon bizalommal Újszászi Ilonához, az SZTE szóvivőjéhez: +36 70 333 86 54!

A hivatalos sajtómeghívó itt letölthető

A SzeReTeD megnyitójára szóló meghívó itt megtekinthető