Sajtóarchívum

2013. április 19.

A Szegedi Tudományegyetem és konzorciumi partnere, a DEAK Kooperációs Kutatási Zártkörűen Működő Non-profit Részvénytársaság 143 millió 886 ezer 984 forintot nyert a TÁMOP 4.2.3-12/1/KONV-2012-0035 pályázaton a „Tudományos eredmények elismerése és disszeminációja a Szegedi Tudományegyetemen” című projektre. Az első negyedévben elvégezett munkát már mérlegre tették.

A projekt kiemelt célja a tehetséggondozás rendszerének fejlesztése és megújítása, valamint a tudományos életpálya, a kutatói életforma népszerűsítése, melyet az MTA Bolyai János Kutatói Ösztöndíjasok közösségépítése, valamint a Nők a tudományban konferencia eredményein keresztül valósítanak meg. A tervezett számos program közül a következő az április 19-i Szőkefalvi-Nagy Gyula Matematikai Emlékverseny döntője, melyet az SZTE Mérnöki Karon rendeznek meg. Ezt követi április 20-án az Egyetemi Tavasz a Bolyai Intézetben, és a „Tehetségnap” Tudományos Konferencia a Bölcsészettudományi Kar épületében, szintén április 20-án.

A hivatalos sajtóközlemény itt letölthető

uszt_logo_rgbInfoblokk3_ESZA