Sajtóarchívum

Meghívó - "Kulturális identitás: a vallás szerepe Európában" konferencia

2013. április 24.

A Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi és Regionális Tanulmányok Intézet (NRTI) „Kulturális identitás: a vallás szerepe Európában” című konferenciája részeként 2013. április 25-én (csütörtökön) 12.00 órakor sajtótájékoztatón válaszol az újságírók kérdéseire HÖLVÉNYI György államtitkár (Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárság), valamint Prof. Dr. TRÓCSÁNYI László igazgató (Nemzetközi és Regionális Tanulmányok Intézet, SZTE) a Szegedi Akadémiai Bizottság (6720 Szeged, Somogyi utca 7.) székházában.

A rendezvény fő célja, hogy felkeltse azok érdeklődését, akiket foglalkoztat a vallások szerepe európai kontextusban. Vallási szempontból értékelni szükséges azt a sokszínűséget, amely a tagországokban élők identitását és együttélését - túl az európaiság hozzáadott értékén - erősíteni, meghatározni képes. Ezért is nagyon fontos az, hogy a mindennapokban jelen lévő kihívásokon keresztül mutassuk be a vallás mint vezérlő tényező szerepét az európai kulturális identitás meghatározásában és erősítésében.

A hivatalos meghívó a részletes programmal itt letölthető