Sajtóarchívum

2013. március 29.

A XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) 16 szekciójából 4 a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) talált otthonra. Az év 14. hetében rendezi meg az SZTE az idei OTDK 3 szekcióját. Ezekhez kötődően 2 Nobel-díjas tudós érkezik Szegedre.

A sajtó nyújtotta nyilvánosságra is számító alábbi programokra

az SZTE szeretettel hívja és várja a médiumok képviselőit!

Április 1. (hétfő):

15:40, Novotel Hotel: Megérkezik Nobel-díjas AARON CIECHANOVER (izraeli kémikus, a sejt fehérjefeldolgozó rendszerét felfedező kitüntetett). (Villáminterjú lehetőség.)

18:30, Hotel Soleil: Megérkezik a Nobel-díjas BERT SAKMANN (német fiziológus, aki az úgynevezett patch-clamp technika, egy úttörő elektrofiziológiai vizsgálati módszer kidolgozásáért kitüntetett). (Villáminterjú lehetőség.)

Április 2. (kedd):

10:00, SZBK: A Nobel-díjas Aaron Ciechanover látogatása. (Villáminterjú lehetőség.)

13:30 – 14:00, SZTE TIK (Szeged, Ady tér 10.): A Nobel-díjas tudósok és a vendéglátó SZTE, valamint a Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány hivatalos sajtótájékoztatója. (A sajtótájékoztatón való részvétel regisztrációhoz kötött, részvételi szándékukat kérjük, a http://www.shortcut.hu/szentgyorgyi2 felületen előre jelezzék!)

14:15-15:15, TIK: Kerekasztal-beszélgetés a „Tudomány jövője, a jövő tudósai” címmel – a két Nobel-díjas és a hazai kutatók, valamint középiskolás és egyetemista hallgatók mondanak véleményt a hazai és nemzetközi tudománypolitika legégetőbb kérdéseiről.

15:30 – 16:45, TIK: A XXXI: OTDK Orvos- és egészségtudományi szekció megnyitó ünnepsége. Beszédet mond Boros Mihály, a konferencia ügyvezető elnöke; Szabó Gábor, az SZTE rektora; Varró András, a Szegedi Orvosbiológiai Tudományok Jövőjéért Alapítvány elnöke, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese, valamint Szendrő Péter, az OTDT elnöke. 16:00-16:45, TIK: Aaron Ciechanover Nobel-díjas kémikus nyitó előadása „A személyre szabott orvoslás forradalma – Minden betegséget meg fogunk tudni gyógyítani, és milyen áron?” címmel.

17:00 - 18:30, Hotel Forrás: A XXXI: OTDK Biológia szekció nyitó ünnepsége. Beszédet mond Vágvölgyi Csaba ügyvezető elnök, majd a díszvendég, Venetianer Pál akadémikus tart előadást „Az emberi genom” címmel. A nyitóünnepség zárásaként az SZTE Zeneművészeti Kar hallgatói adnak műsort.

19.15 – 19.25, Szegedi Nemzeti Színház: Az „ún. családi sajtófotó” elkészítése.

19:30 - 21:15, Szegedi Nemzeti Színház: Az idén először oda ítélt „Szent-Györgyi Talentum” Díj átadása. A XXXI. OTDK Orvos és egészségtudományi szekciója nyitó gálaműsora (a Magyar Állami Népi Együttes és a Szeged Táncegyüttes közreműködésével).

További információért forduljon bizalommal Újszászi Ilonához, az SZTE szóvivőjéhez, mobil: +36 70 333 8654!